Warszawskie Targi Książki 2018 - RELACJA


PIĄTEK
Powyższy obrazek dobitnie świadczy o tym, że Warszawa w tym roku nie powitała mnie zbyt piękną pogodą. W piątek było szaro, buro i ponuro nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na to jak wspaniały to był czas.

Piątek targowy rozpoczęłam w towarzystwie Miłki z Mozaiki Literackiej i Angeliki z Lustra Rzeczywistości. 

W pierwszym dniu targów głównie skupiłyśmy się na rozeznaniu. Wystawcy jak zwykle dopisali. Na stoisku Merlina tradycyjnie już można było napić się kawy, jednak w tym roku to właśnie kawa w StoryTel podbiła nasze serca. Była nie tylko smaczna, ale i piękna :)SOBOTA

Sobotę rozpoczęłam od spotkania z K.N.Haner. Kasi chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Autorka wielu gorących bestsellerów na stoisku wydawnictwa kobiecego chwaliła się okładką swojej kolejnej powieści. Zdradzę Wam, że będzie niesamowita ;)


Gosią Falkowską zdążyłyśmy się już poznać, dzięki ciężkiej współpracy z wydawnictwem Videograf. Pierwszy raz jednak miałyśmy okazję się spotkać i chwilę porozmawiać. Gosia na stoisku wydawnictwa Lira podpisywała swoją najnowszą powieść "To nie jest Twoje dziecko", którą serdecznie polecam.


Zawitałam również na babskie spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz i Anną Szczypczyńską z bloga Panna Anna Biega. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, w przyjemnej sali, w której można było odpocząć od targowego hałasu i tłumu. 

Magda opowiedziała o swojej niesamowitej metamorfozie. Panie wspólnie rozmawiały o dietach, ćwiczeniach, bieganiu, jedzeniu, ale przede wszystkim o motywacjach i chęci do tego by zrobić coś dla siebie.

Max Czornyj w ubiegłym roku zadebiutował świetnie przyjętą powieścią "Grzech", a promocja na targach w Krakowie, kiedy to rozdano 50 egzemplarzy książki na pewno zapadła wszystkim w pamięć. 

W tym roku ukazała się kontynuacja trylogii pod tytułem "Ofiara", o której miałam okazję już pisać na blogu. Max cały czas obiecuje, że w tym roku będzie miał niespodziankę dla swoich czytelników, która nie będzie miała nic wspólnego z komisarzem Deryło. Wy też jesteście ciekawi?


Janusz Leon Wiśniewski to ulubiony pisarz mojej mamy, ale ja również od czasu do czasu sięgam po jego książki. Pozwalają mi się na chwilę zatrzymać i zawsze skłaniają do autorefleksji.


Daria Skiba znana jest z bloga ***, miałam tę przyjemność, że moją debiutancką powieść objęła patronatem. Niedawno zadebiutowała powieścią "Uwolnij mnie". Książka ma bardzo pozytywne recenzje i nie mogę się doczekać aż znajdę na nią czas.


Jak się domyślacie do Remigiusza Mroza ustawiła się niemożliwie długa kolejka, w której ludzie spędzili długie godziny. Jednak dzięki Justynie z Ona Czyta nam udało się jej uniknąć i zająć chwilę autorowi.

NIEDZIELA

W niedzielę miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez POCISK w strefie kryminału. Spotkanie świetnie poprowadziła Miłka z Mozaiki Literackiej. Rozmawiała z kryminalnymi kobietami: Anetą Jadowską, Olgą Rudnicką, Martą Matyszczak i Magdaleną Kuydowicz.  Zdecydowanie był to najbardziej zabawny panel całych targów książki. 

Szkoda tylko, że osoba/zespół wyznaczona/wyznaczony przez Pocisk do organizacji nie poradził sobie z panowaniem nad harmonogramem spotkań. Opóźnienia, jeden wielki chaos, wyróżnianie spotkań ważniejszych i mniej ważnych, co w konsekwencji oznacza brak szacunku dla autorów oraz osób, które przyszły na dany panel. Dla przykładu panel, na który przyszłam został opóźniony przez czyjąś fanaberię i jednocześnie skrócony, żeby przypadkiem nie nasunął się na "ważniejsze" spotkanie. Mam nadzieję, że za rok organizatorzy lepiej dopracują harmonogram, bo pomysł sam w sobie był naprawdę dobry tylko wykonanie trochę gorsze.Niedziela była zdecydowanie spokojniejsza. Miałam okazję spotkać się z Przemysławem Borkowskim, którego książkę aktualnie czytam, przelotem z Magdą Witkiewicz i Alkiem Rogozińskim oraz znaleźć idealną ściankę na zdjęcie. Zabawa z Miłką i Angeliką była przednia, ale spójrzcie na tego jednorożca. Czyż Angelika to nie najlepsza mama na świecie?

To tyle. Nie mogę się doczekać kolejnych targów. Byliście? ;)


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)