"Ja chyba zwariuję" - Agata Przybyłek


Czy znacie twórczość Agaty Przybyłek?  Jeśli nie to zachęcam Was bardzo gorąco do sięgnięcia po jej najnowszą powieść "Ja chyba zwariuję". Ja ubawiłam się przy niej znakomicie. Jak tylko wrócę pamięcią do treści tej książki na mojej twarzy od razu pojawia się uśmiech. Chcesz się przekonać dlaczego?

Tytuł: "Ja chyba zwariuję"
Autor: Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta Strona

"Jej macierzyństwo było trudne. Nie dość, że problematyczne, to pomnożone przez cztery. Nic dziwnego, że w ostatnich miesiącach schudła kilogram przez każdą córkę. I trzydzieści gramów, jeśli miałaby by wyrażać się precyzyjnie. Ale te ostatnie to chyba przez męża."
Sabina matka czterech córek, która nieustannie się martwi o swoje pociechy, w tym o najstarszą Sabinę. Anita matka jedynaka, również martwi się o jedynka - Jacka. Co potrafią zrobić matki dla swoich dzieci? Do czego są zdolne? Co są w stanie poświęcić?

Sabina, rozwódka z dwójką dzieci. Pracuje jako salowa w szpitalu psychiatrycznym, gdzie jeden z pacjentów 'zakochał' się w niej bez pamięci. Nie marzy już o wielkiej i szalonej miłości. Próbuje okiełznać szarą rzeczywistość. Panicznie boi się wychowawczyni ze szkoły córki, notorycznie spóźnia się do pracy, a swojego byłego męża uważa za nieodpowiedzialnego.

Jacek lekarz psychiatra w szpitalu w Brzózkach. Po śmierci ojca wrócił do rodzinnego miasta i zamieszkał z mamą. Potajemnie popala papierosy, pije kawę i zażywa tabletki na nerwicę. Człowiek bardzo empatyczny, dobry i pełen ciepła. Skrycie marzy o poznaniu kobiety swojego życia. Coraz częściej planuje wyprowadzkę od nadopiekuńczej mamy.

"Nawet najbardziej zatwardziała przeciwniczka związków damsko-męskich marzy czasem o byciu adorowaną. Kobiety chyba rodzą się z potrzebą uwagi. Nie musi to być nawet książę z bajki, który zabrałby je na wymarzony bal. Pragną po prostu kogoś, kto dostrzeże czające się w ich oczach emocje i pośle czuły uśmiech".

Ci dwoje zupełnym przypadkiem spotykają się w szpitalu psychiatrycznym. Zaczyna między nimi iskrzyć. Ale jedno i drugie ma nadopiekuńcza rodzicielkę. 

Sabina - matka Niny, pragnie dla niej tego co najlepsze. Zdrowe odżywianie, wizyta u fryzjera, zakupy w celu zmiany garderoby, a nawet usilne poszukiwania kandydata na nowego męża dla córki, nie mają żadnych tajemnic przed Sabinką. Energia i zapał Sabiny, są tak silne, że ani groźba, ani prośba nie są w stanie jej powstrzymać... 

Anita - mama Jacka - jest w stanie zrobić wiele dla swojego ukochanego jedynaka. Śniadanka, obiadki do pracy, zawsze wyprasowane ubrania i nieustanna troska, to tylko niektóre denerwujące zachowania. Jacka taktuje jak małe dziecko i nie wyobraża sobie, że przy boku syna, mogłaby się pojawić inna kobieta.

Czy "mamusie" mogą namieszać w życiu dwojga dorosłych już ludzi? Czy pomimo wszelkich przeciwności tych dwoje ma szansę stworzyć prawdziwy związek? Zapraszam Was do lektury "Ja chyba zwariuję" Agaty Przybyłek. Napisana w lekkim tonie z dużą dozą humoru książka sprawi, że nawet najgorszy dzień może zakończyć się uśmiechem.

Dla mnie największą zaletą tej książki są wykreowani przez autorkę bohaterowie. Niezwykle barwni i nietuzinkowi. nieco przerysowani, ale właśnie to nadaje charakteru tej pozycji książkowej. Czasami irytowały mnie oczywiście niektóre zachowania - głównie rodzicielek, ale to właśnie bez nich ta książka nie byłaby sobą.

Akcja powieści wciąż zaskakuje, a fabuła powieści jest doskonale przemyślana. Dynamiczne tempo akcji powoduje, że książkę czyta się jednym tchem. Intrygujące i plastyczne opisy są w stanie poruszyć każdego wyobraźnię. Dialogi są zabawne i adekwatne do opisywanych sytuacji.

Reasumując, Agata Przybyłek stworzyła ciepła, przezabawną historię romantyczną. Można przy niej odpocząć i się zrelaksować. Nie zabraknie również dużej ilości uśmiechu, bowiem książkę można zaliczyć do gatunku komedii. Dawno tak świetnie nie bawiłam się podczas czytania książki! Rewelacja! Gorąco Wam polecam! Nie zawiedziecie się!
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)