"The wish. Poradnik spełniania marzeń" - Bill Griffin


Czy kiedykolwiek chcieliście spełnić swoje marzenia? A może nie wiecie, jak się do tego zabrać? Przedstawiam Wam dziś "The wish. Poradnik spełniania marzeń", którego pomysłodawcą jest Bill Griffin. Sam pomysł na taki poradnik jest całkiem niezły. A czy wykonanie jest równie dobre? Przekonajcie się.

Tytuł: "The wish. Poradnik spełniania marzeń"
Autor: Bill Griffin
Wydawnictwo: Muza S.A.

 Bill Griffin wiele lat temu stworzył aplikację Crowdwish. To miejsce, gdzie każdy może wyrazić swoje życzenia. I na podstawie tej aplikacji wybrał 99 najpopularniejszych marzeń, życzeń oraz próbuje wskazać, jak przybliżyć się do ich spełnienia.

Życzenia przedstawione w tym poradniku nie są jakieś bardzo skomplikowane i wymyślne. W większości dotyczą one codziennych spraw np.: "Chciałbym znaleźć w telewizji coś, co nadaje się do oglądania" czy też "Chciałbym pokonać strach przed dentystą."
"Najprościej ujmując, kryzys egzystencjalny to uświadomienie sobie, że kiedyś umrzemy - życie nie będzie trwać wiecznie, a dni są policzone."

Cóż więcej można powiedzieć na temat poradnika. Poza pomysłem, zachęcającą okładką i tytułem, niestety nie powala na kolana. Większość opisu problemu i  porady mieści się na dwóch stronach. Z czego tak na prawdę porada stanowi dwa trzy zdania. I oczywiście na końcu każdego "rozdziału" znajduje się stwierdzenie: "chcesz dowiedzieć się więcej napisz maila" lub "masz pytania zadzwoń".

Nie spodziewałam się zbyt wiele po poradniku, choć fajnie byłoby znaleźć jakieś porady w pigułce. Te przedstawione tutaj czasami są śmieszne, a porady do nich jeszcze gorsze. Większość marzeń jest bardzo trywialna i wystarczy trochę chęci i samozaparcia w ich spełnieniu. Chyba że ktoś naprawdę potrzebuje do ich spełnienia motywacji - tej tutaj niestety nie znajdziecie (chyba, że napiszecie do samego autora).

Owszem są i plusy w tej książce. Okładka jest interesująca, przyciąga wzrok a i sam środek wygląda schludnie i czytelnie. Dodatkowym atutem jest poczucie humoru i cięty język autora.

Mam jednak wrażenie, że poradnik ten stanowi niejako promocję i reklamę samej aplikacji Crowdwish. Niestety sam poradnik nie oddaje tematu.

Czy poleciłabym Wam tę publikację? Długo się nad tym zastanawiałam. Doszłam do wniosku, że owszem. Można się przy niej pośmiać i odprężyć. I oczywiście poznać, jakie są najpopularniejsze marzenia ludzi z całego świata. Jednak jeśli szukacie prawdziwych porad - sięgnijcie do innych źródeł.


Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)