K.N.Haner - Piekielna miłość

Pierwszy tom serii Zakazany układ pokazał, że autorka potrafi wyjść poza schemat powieści erotycznej i zepchnąć sceny oprószone pieprzem na boczny plan, a w sam gatunek tchnąć nutę świeżości. Czy o drugim tomie można powiedzieć to samo?


Nicole
Czasami jedna chwila już na zawsze odmienia nasze życie. Kto powiedział jednak, że powinniśmy poddawać się temu, co przyniósł nam los? Dlaczego nie możemy się zbuntować, powiedzieć dość i zrobić wszystko po swojemu? Może dlatego, że nie mamy na to sił?

Wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że nie poznaję samej siebie. W lustrze widzę zupełnie obcą kobietę. Jedynie czego pragnę, to zapomnieć o tym, co mnie spotkało. Niestety każdy dzień przypomina mi, że tak naprawdę nic nie znaczę. Nie mam nic. Nie mam serca. Duszy. Przyszłości. 


Marcus
Dojdę do samych bram piekieł, by ją odnaleźć, i wyrwę ją ze szponów tego, który chce nas zniszczyć. Poświęcę wszystko, co mam. Oddam duszę, która znowu żyje właśnie dzięki niej.

Zmieniłem się. Kiedyś wszystko, co robiłem, robiłem ze złości i poczucia niesprawiedliwości. Żyłem nienawiścią, pragnąłem zemsty na tych, którzy tak naprawdę nie powinni mnie obchodzić. Dobiłem do dna, a wtedy poznałem Nicole i to ona sprawiła, że zacząłem piąć się w kierunku światła. Teraz robię wszystko z miłości do tej jedynej. Nicole to moja miłość. Piekielna miłość.


Tytuł: Piekielna miłość
Autor: K.N.Haner
Wydawnictwo: Editiored

Nie chcę Wam w żadnym stopniu zaspoilerować drugiego tomu. Dzieje się tam tak wiele, że mogłabym przez przypadek ujawnić stanowczo zbyt wiele, więc wyjątkowo pominę tę część recenzji. Zdradzę Wam tylko, że do zrozumienia wydarzeń Piekielnej miłości konieczne jest zapoznanie się z pierwszym tomem, a z Zakazanym układem bez wątpienia warto się zapoznać.

Od samego początku akcja gna na łeb na szyję, a utkana jest z nici wielobarwnych emocji. Znajdziemy w niej cierpienie, zdradę, rozczarowanie, nienawiść, zazdrość i miłość w każdej możliwej postaci. Bohaterowie zostają postawieni w anormalnych sytuacjach motywacyjnych, w których niejednokrotnie muszą wykazać się opanowaniem, przebiegłością lub wyrachowaniem. 

Nie obwiniaj się za rzeczy, 
na które nie masz wpływu

Powieść jest naciągana i oparta na kilkunastu sztampowych rozwiązaniach pomimo tego autorce udało się stworzyć klimat powieści gangsterkiej. Wielkie pieniądze, tony narkotyków, nielegalna broń i seksowe kobiety. W tym świecie jest miejsce zarówno na nienawiść, jak i miłość, ból, cierpienie, radość i zwycięstwo, ale nie ma w nim ani grama romantyzmu.

Co do kreacji bohaterów to większość z nich jest wyrazista i świetnie wpisuje się w klimat stworzonej powieści. Gangsterzy i skorumpowani policjanci zdecydowanie nie są miłymi, spokojnymi facetami z sąsiedztwa. Na swoich rękach mają krew i najlepszy towar w mieście. W każdej chwili gotowi są podjąć największe ryzyko by ocalić to co osiągnęli idąc po trupach do celu. Jedyną wadliwą postacią w tym zestawieniu jest irytująca i rozchwiana emocjonalnie Nicole, choć to w pewnym stopniu jest uzasadnione.

Tylko ludzie bez celu i sensu życia 
boją się śmierci

Jak zwykle w tej książce widać progres. Autorka poprawia swój warsztat i rozwija własny styl, który pozwolił jej zdobyć tytuł Królowej Dramatów nie bez powodu. Haner w każdej książce funduje swoim czytelników emocjonalny roller coaster, a Piekielna miłość nie jest wyjątkiem, wręcz przeciwnie może być tego flagowym przykładem.

Podsumowując Piekielna miłość, to słodko-gorzka opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka nie oszczędza swoich bohaterów narażając ich na emocjonalny roller coaster. To bez wątpienia świetne zwieńczenie serii.


Za egzemplarz recenzencki 
dziękuję autorce i wydawnictwu


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)