Podsumowanie sierpnia i wrześniowe zapowiedzi 2018 r.

Okres wakacyjny powoli dobiega końca. Czas powrotów do codzienności zbliża się nieubłaganie. Przyszedł zatem czas na podsumowanie miesiąca sierpnia i zaplanowanie lektury na coraz dłuższe wrześniowe wieczory.
Początek miesiąca na naszym blogu nie wyglądał zbyt różowo, wszelkiego rodzaju wyjazdy nie sprzyjały pisaniu. Nie oznacza to jednak, że był to czas wolny od lektur. 

 W sumie na blogu pojawiło się w sierpniu 18 recenzji. Jak zwykle były one bardzo zróżnicowane pod względem gatunkowym. Pojawiło się sporo wpisów dotyczących kryminałów, w tym kryminału staropolskiego (Pomsta - Krystian Janik). 


Diana przedstawiła nam  też  ciekawą propozycję związaną ze sztuką (Krótka historia sztuki - Susie Hodge). A w urokliwą i pełną przygód podróż po Indiach zabrał nas Piotr Biedrzycki (Siedemdziesiąt siedem słoni). Kamila zaś miała przyjemność zapoznać się z twórczością turecką (Basza smaku - Saygin Ersin) i była pod jej ogromnym wrażeniem. Kto jeszcze nie zapoznał się jeszcze z powyższymi recenzjami - serdecznie polecam.

Już jutro rozpoczyna się kolejny miesiąc, a wraz z nim przyszedł czas na premiery książek. Nie powiem, jest ich tyle, że ciężko się zdecydować. Pokrótce przedstawię Wam nasze propozycje. 

3 września 2018 r.

"Runa" Vera Buck
Wydawnictwo Initium 

Paryż, rok 1884.
Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym.


 4 września 2018 r.

"Wszystko nie tak!" - Izabella Frączyk
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Historia Ewy, zdolnej architekt, to niezbity dowód na to, że czasem seria nieporozumień, błędów i zwykłych ludzkich pomyłek potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Ewa rozpaczliwie pragnie miłości i stabilizacji, ale żyje spokojnie, robi swoje i nawet nie przypuszcza, że pewnej nocy padnie ofiarą przestępstwa. A to w zupełności wystarczy, by uruchomić machinę zdarzeń i całkowicie przemeblować jej życie.

 5 września 2018 r.
 

"Pejzaż we mgle" - Katarzyna Redmerska
Wydawnictwo Axis Mundi

Klara i Wojtek przechodzą kryzys małżeński. Klara nie jest już niczego pewna, równiez tego, czy Wojtek jest mężczyzną jej życia – a może jest nim ktoś inny? 
Za sprawą ojca, uznanego malarza portrecisty, który nie okazywał zbyt wiele ciepła synowi, Wojtek wzrastał w przekonaniu, że okazywanie uczuć jest objawem słabości. Była jeszcze „ta kobieta” z przeszłości ojca, przez którą jego matka tak cierpiała... Gdy Wojtek poznał Klarę, jego świat wywrócił się do góry nogami. Pokazała mu jak kochać i czuć. Niestety, przeszłość dała o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie.


 
"Zostawiłeś mi tylko przeszłość" - Adam Silvera
Wydawnictwo Czwarta Strona
 Griffin cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Uwielbia Harry'ego Potterai liczby parzyste. Theo jest fanem "Gwiezdnych wojen" i wierzy w światy równoległe. W którymś z nich na pewno wciąż żyje. W którymś z nich obaj nadal są szczęśliwi. Jednak nie w tym. Tworzyli parę idealną. Bajka skończyła się, gdy Theo wyjechał na studia do Kalifornii i poznał nowego chłopaka. Tam też wydarzył się tragiczny wypadek, który zmienił wszystko. 

 "Ścigany" - Katarzyna Michalak
Wydawnictwo Między słowami

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani, że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie. Danka pomogła mu, kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność, choć był poszukiwany za zabójstwo. Był taki jak ona. W oczach miał gniew, w duszy mrok, a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości.
I jeszcze większej krzywdzie. Hubert sprowadził na nią same kłopoty. 

 12 września 2018 r.

"Magia wskrzesza" - Ilona Andrews
Wydawnictwo Fabryka Słów

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy.
Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne do kontrolowania swoich bestii dzieci Gromady umierają. Istnieje lek, który może im pomóc, lecz sekretnej formuły strzegą europejskie gromady, a dostęp do lekarstwa w Atlancie jest bardzo ograniczony.

 17 września 2018 r.

Czego nie powiedziałam" - Małgorzata Garkowska
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna, zaradny i zdecydowany. Wydaje się, że do pełni szczęścia niczego im nie brakuje. Albo prawie niczego...  


 19 września 2018 r.


"Narodziny Królowej - Rebecca Ross
Wydawnictwo Young

Magiczne połączenie "Gry o Tron" i "Czerwonej Królowej".
Valenia to Królestwo, w którym wyjątkowo uzdolnione dziewczyny uczą się w prestiżowej szkole, aby rozwinąć jedną z pięciu pasji. Dziadek Brienny umieścił swoją wnuczkę w jednej z placówek, chociaż doskonale wiedział, że dziewczyna nie ma w sobie odpowiednich zdolności, aby zdobyć patrona.  


"Kontratyp" - Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Znak

W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.
Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.


 "Szczęście za horyzontem" - Krystyna Mirek
Wydawnictwo Edipresse Książki

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każdym polu ponosi klęskę. Ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę, której nie znosi, a jego dzieci są zaniedbane. Tych dwoje spotka się przypadkiem. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni. 


 "Zimny strach" - Mads Peder Nordbo
Wydawnictwo Burda Publishing Polska

Bohaterowie bestsellera "Dziewczyna bez skóry" powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze!
Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę
"W Tasiilaq nikt nigdy niczego nie widział ani niczego nie mówił, mimo że ludzie wiedzieli o wszystkim. "
Przyrodnia siostra Matthew znika podczas weekendowej wycieczki do opuszczonej grenlandzkiej osady. 


21 września 2018 r.

 "Pęknięta korona" - Grzegorz Wielgus
Wydawnictwo Initium

Kraków, rok 1273.
Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. W śledztwo angażuje się brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor, mający za sobą dochodzenia w Prowansji oraz Italii przeciwko katarom i waldensom. U boku mnicha staje dwóch rycerzy z Małopolski − Jaksa, pogrążony w dekadencji członek zasłużonego rodu Gryfitów, oraz Lambert z Myślenic, szlachcic drobnego znaku, a zarazem wybitny fechmistrz. 


24 września 2018 r.


 "Księżniczka popiołu" Laura Sebastian
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile...
Theodosia miała sześć lat, kiedy jej kraj został zaatakowany, a jej matkę, Królową Ognia, zamordowano na jej oczach. Tego dnia Kaiser odebrał jej rodzinę, kraj i imię. Theo została koronowana na Księżniczkę Popiołów, otrzymując hańbiący tytuł, którego miała się wstydzić w nowym życiu spędzonym jako więzień. Przez dekadę była niewolnicą we własnym pałacu. Znosiła niezliczone akty przemocy i kpiny ze strony Kaisera i jego dworu. Była bezsilna, a przeżyć w nowym świecie udało jej się tylko dzięki zakopaniu głęboko w swoim wnętrzu dziewczyny, którą była wcześniej. 

Tak przedstawiają się propozycje na wrzesień zespołu Recenzji z Pazurem. Znajdziecie coś dla siebie? A może dorzucicie coś swojego Jestem bardzo ciekawa, na co czekacie w najbliższym miesiącu.
 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)