Susie Hodge - Krótka Historia Sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach.
Dzisiejszy wpis poświęcę pewnej ciekawej i nietypowej czytelniczej pozycji, która ukazała się w czerwcu bieżącego roku na polskim rynku wydawniczym. Przed Wami "Krótka Historia Sztuki" - pięknie wydany podręczniko-przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach.

Tytuł: Krótka Historia Sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach.
Autor: Susie Hodge
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma-Press


„Inspirowany przez środowisko społeczne, polityczne, religijne i ekonomiczne cel sztuki ulega nieustannym zmianom. Sztuka wyraża i podkreśla wielką różnorodność emocji, wierzeń i idei, takich jak piękno, prawda, nadzieja, śmierć, życie, chaos i porządek.”

Książka podzielona jest na cztery niezależne od siebie części – kierunki, dzieła, tematy i techniki. Każda z tych części w sposób pigułkowy przekazuje czytelnikowi wiedzę o danym temacie w sposób prosty i interesujący. Znawcy sztuki raczej niczego więcej się z tej pozycji nie dowiedzą, jednakże osoby takie jak ja, mogą przypomnieć sobie parę rzeczy, które były omawiane kiedyś w szkole, jak i nauczyć się czegoś zupełnie nowego.


Ciężko mi natomiast ocenić, jak książeczka ta wypada pod względem merytorycznym, ponieważ nie mam aż takiej wiedzy z tej dziedziny, by ocenić to, czy zawarte w niej informacje są dobre. Jednak myślę, że w tej materii należy zaufać samej autorce, która jest nie tylko historykiem sztuki, ale również historykiem i artystką, która swoją pasję do sztuki przelewa w wychodzące spod jej pióra książki. Niemniej jednak mogę ocenić tę pozycję pod względem wizualnym i powiem Wam, że „Krótka Historia Sztuki” prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Nie sposób nie zauważyć, że książka ta została wydana w bardzo przystępnym formacie, a treść i przedstawione na kolorowych ilustracjach dzieła sztuki stanową doskonałą kompozycję. Książka jest napisana w bardzo przejrzysty sposób. Zawiera obszerny spis treści, indeks oraz duży wstęp, z którego od razu możemy dowiedzieć się, jak korzystać z książki, którą właśnie trzymamy w rękach.


„Krótka Historia Sztuki” stworzona przez Susie Hodge to przystępna, nieduża książeczka, która na pewno wniesie dużo do Waszej domowej biblioteczki. Jeżeli nie posiadacie żadnej innej pozycji opisującej dzieje sztuki na świecie lub posiadacie, ale są one ciężkie dla Was w obsłudze, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w tę pozycję. „Krótka Historia Sztuki” jest małym, kolorowym dziełem sztuki!Za egzemplarz przesłany mi do recenzji dziękuję Wydawnictwu Alma-Press!Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)