"Zapach prawdy" - Iga Karst


Czy istnieje czarna orchidea? Czy to przez nią zginął Adam Korczyński? A może motyw jest jakiś inny? Chcesz poznać rozwiązanie zagadkowej śmierci? Sięgnij koniecznie po "Zapach prawdy" Igi Karst.
Tytuł: "Zapach prawdy"
Autor: Iga Karst
Wydawnictwo: Szara godzina

W lesie zostaje znalezione ciało wrocławskiego profesora botaniki Adama Korczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że profesor został zastrzelony, a następnie jego ciało powieszono na pobliskim drzewie. Jednak coś się tutaj nie zgadza.

Syców, to nie wielka miejscowość, w której do tej pory nie było tak brutalnego morderstwa. Oficjalne śledztwo prowadzi Michał Orski. Nieoficjalnie jednak swoje własne śledztwo prowadzi wnuk ofiary i jego przyjaciółka z dzieciństwa - mecenas Anita Herbst.
"Olga wpadła w panikę. Trzymała w rękach zniszczoną sukienkę. Pocierała materiałem o materiał, ugniatała, polewała strumieniem bieżącej wody. Mimo jej wysiłków brunatna plama nie chciała się sprać. Pastelowa tkanina wyglądała jak fartuch rzeźnika."
W kręgu podejrzanych znalazła się najbliższa rodzina zamordowanego oraz współpracownicy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Czy motyw finansowy może stać się motywem zbrodni? A może "odkrycie" czarnej o. stało się przedmiotem zazdrości botaników uniwersyteckich? A może prawdziwy motyw jest inny?
 
Iga Karst stworzyła niesamowity kryminał. Już od pierwszych słów trzyma w napięciu. Fabuła jest bardzo dobrze  przemyślana i nie można się do niczego przyczepić. Akcja powieści ma tak zawrotne tempo, że nie można się od niej oderwać. A zwroty akcji powodują, że niemal do ostatniej strony nie jest się pewnym, kto zamordował profesora i jaki miał motyw.

Bohaterowie nie są przerysowani, groteskowi. Są tacy jak my, zwyczajni ze zwykłymi kłopotami dnia codziennego.  Kwestie naukowe pojawiające się w książce są wyjaśnione w sposób przystępny dla każdego laika w dziedzinie botaniki. 

Spokojnie mogę porównać tę publikację z publikacjami światowymi. Przekonuję się ostatnio, że na naszym rodzimym rynku pojawia się coraz więcej wyśmienitej literatury z gatunku kryminałów czy thrillerów. Nie musimy się niczego wstydzić. Zatem sięgajcie koniecznie po "Zapach prawdy" i rozwiążcie zagadkę wraz z Anitą Herbst i Michałem Orskim.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:
 
 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)