"Kobiety nieidealne. Magda" - Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

Lubicie serial "Przyjaciółki"? Jeśli tak, to książka idealna dla Was. To opowieść o nas - kobietach nieidealnych. I choć sceptycznie podchodzę do duetów literackich, tak ten uważam za bardzo udany. Zapraszam Was do lektury "Kobiety nieidealne. Magda".

Tytuł: "Kobiety nieidealne. Magda."
Autor:  Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles
Wydawnictwo: Replika


Magda kobieta nieidealna. Podobnie jak jej trzy wspaniałe przyjaciółki: Iza, Joanna i Baśka. Wszystkie bohaterki zmagają się z trudami dnia codziennego. Ale to waśnie Magdzie poświęcony jest pierwszy tom tego cyklu.

“W życiu jest najważniejsze, żeby się w nim dobrze czuć. Żebym się dobrze czuła sama ze sobą”
Taką właśnie dewizę życiową wyznaje Magda. Kobieta rozwodzi się z mężem. Zostawia go dla kochanka, który niestety jak to w życiu bywa, wybiera rodzinę. Ale Magda nie żałuje swojej decyzji. Idzie do przodu. Wychowuje syna, zmaga się z codziennością w pracy i poszukuje... swojego szczęścia. Pod wpływem chwili wraz z przyjaciółkami zakłada konto na portalu randkowym. I zaczyna się dziać.

"Już dawno doszłam do wniosku, że w życiu trzeba świętować chwile. Nie czekać na szczęście, nie gonić za spełnieniem. Po prostu i zwyczajnie zauważać to, co tu i teraz."
Więcej z fabuły Wam nie zdradzę. Nie chcę psuć Wam frajdy z czytania. A powiem Wam, że warto poczytać, bo tytułowe "Kobiety nieidealne" są zabawne i pomimo swoich codziennych trosk i kłopotów, zawsze znajdą czas na babskie spotkania. 

Książka nie jest niczym  odkrywczym w literaturze. Jednak duet Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles stworzyły historię bardzo miła, ciepłą i życiową. Do tego bardzo przewrotną i zabawną a do tego inteligentną. Bohaterką tej powieści mogłaby byś być i Ty i ja i Twoja przyjaciółka.
"Poważnie, Baśka posiada całą oddzielną szafę na takie stroje. Nie komentuję, ja zbieram Świeżaki z Biedronki."
Ostatnio w mediach dużą rolę przywiązuje się do autentyczności. I autorki tej powieści właśnie spełniły to zadanie. Bohaterki są niezwykle autentyczne, podobnie jak sytuacje i wydarzenia przedstawione na łamach powieści. Kobiety nieidealne nie zawsze mają czas by pójść do fryzjera, wyglądać idealnie, a nawet zdarza im się chodzić z odrapanymi paznokciami. Porażki też nie są im obce, dotyczy to również spraw związanych z prowadzeniem domu czy wychowaniem dziecka.
 
Powiem Wam szczerze, że uśmiałam się z zabawnych sytuacji, wkurzałam wraz z Magdą na jej rodziców. A czasami irytowałam zachowaniem Baśki. I choć najbardziej z tego towarzystwa do gustu przypadła mi Magda, to już z niecierpliwością czekam na kolejne tomy z cyklu. 

I choć za oknem już coraz dłuższe wieczory, to "Kobiety nieidealne. Magda" są idealną lekturą na zbliżającą się jesień.  Zachęcam Was do zapoznania się z propozycją Wydawnictw Replika.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:


 

 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)