"Obca w świecie singli" - Krystyna Mirek


Na planecie singli można ponoć znaleźć swoją drugą połówkę pomarańczy. Ale są też tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i łatwo nie chcą zrezygnować z "bezpiecznego" życia. A jacy są bohaterowie powieści Krystyny Mirek? Do którego typu ludzi należą? A może na tej planecie znaleźli się zupełnie przypadkiem?

Tytuł: "Obca w świecie singli"
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Edipresse Książki

Karolina, szczęśliwie zakochana, mama pięknej i rezolutnej dziewczynki. Do pełnego szczęścia brakuje jej tylko obecności jej życiowego partnera, który poświęca się prowadzeniu restauracji. 

Jakub pracuje w restauracji swojego przyszłego teścia jako szef kuchni. Jest niezwykle uzdolniony kulinarnie. Jego przyszła żona i córeczka nie muszą się martwić absolutnie o nic. 

I tylko nie wiedzieć czemu nagle świat tych dwojga ludzi w jednej chwili runie. Karolina odkrywa, że jej partner ma romans , a restauracja tonie w długach.  Jakuba opuszcza narzeczona i zabiera ze sobą ukochaną córeczkę. Do tego teść o wszystko obarcza winną Jakuba i za jednym pociągnięciem sznurka pozbawia go pracy i dachu nad głową.

Dziwnie się plotą ludzkie losy i nie sposób przewidzieć, co będzie jutro. Czy Karolina pogodzi się z odejściem nieodpowiedzialnego mężczyzny i co zrobi z upadającą restauracją w samym sercu Krakowa? A Jakub? Czy tak łatwo zrezygnuje z miłości swojego życia i ukochanej córki? A może oboje poszukają swojego szczęścia gdzieś indziej?

"Może naprawdę dorosłość oznaczała nie tylko stratę  niepotrzebnych złudzeń, lecz także umiejętność przyznania się do tego?"

Krystyna Mirek po raz kolejny zaskakuje pełną emocji fabułą i wieloma mądrymi słowami. Akcja książki toczy się szybko i trzyma czytelnika w niezwykłym napięciu emocjonalnym. Czuje się niemal namacalnie odczucia bohaterów i razem z nimi rozważa się ich dylematy.

A wszystko to jest napisane tak realistycznie, że ma się wrażenie, że jest w samym centrum wydarzeń i wystarczy tyko chwila, by zostać wciągniętym na karty powieści. 

"Własne cierpienie jest niczym wobec bólu, jaki się czuje, gdy trzeba patrzeć na krzywdę dziecka."

"Obca w świecie singli" doskonale ukazuje co tak naprawdę w życiu się liczy. Ukazuje z różnych perspektyw priorytety w życiu różnych ludzi. Uczy także empatii i pomaga dostrzec, jak wiele jest dookoła nas zła. Ale daje też nadzieję na lepsze jutro.

"Ale tak właśnie mawiała moja babcia, że jeśli ty zrobisz wszystko, co w twojej mocy, Bóg dołoży ci brakującą część."

Nigdy nie ukrywała, że twórczość Krystyny Mirek jest mi szczególnie bliska. Jestem jej wierną czytelniczką od pierwszej jej książki. I mam wrażenie, że z każdą kolejną autorka jest coraz lepsza. Brnie do przodu jak taran. A powieścią "Obca w świecie singli"  położyła mnie na łopatki.

Polecam gorąco tę powieść. Ja przeczytałam ja jednym tchem. I oczywiście później zostawiona z tysiącem myśli nie mogłam zasnąć do rana. Nie powiem, że czekam na kolejną powieść Krystyny Mirek, bo właśnie jestem w trakcie jej lektury. Ale szczegóły już niebawem.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)