Alwyn Hamilton - Opowieści z piasku i morza


Dzisiaj będzie bardzo krótko, ale również i bardzo treściwie o małym zbiorze opowiadań ze świata Buntowniczki z pustyni. Niepozorna książeczka, wydana równie pięknie, jak jej starsze siostry, zawierająca dodatkowo niesamowite ilustracje autorstwa Pauliny Ciecholewskiej (Dixie Leota). "Opowieści z piasku i morza" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy dali się porwać trylogii Alwyn Hamilton!

Tytuł: Opowieści z piasku i morza
Autor: Alwyn Hamilton
Wydawnictwo: Czwarta Strona 


"Opowieści z piasku i morza" to niesamowity i wyjątkowy zbiór opowiadań, który stanowi idealny dodatek do serii o Buntowniczce z pustyni. Już na wstępie zaznaczę jednak, że rekomenduję Wam lekturę tych opowiadań najwcześniej po drugiej części trylogii, jeżeli chcecie uniknąć jakichkolwiek spoilerów dotyczących wydarzeń z dwóch pierwszych części. Natomiast jeżeli znane Wam są losy Niebieskookiej Bandytki, to zapewniam Was ekspresowo przebrniecie przez te cztery opowiadanka.


Alwyn Hamilton w tym małym zbiorze postanowiła umieścić historię dopełniające jej trylogię o Buntowniczce z pustyni. Tak, jak obiecała wróciła do tego świata i jest to powrót mocno sentymentalny i równocześnie udany. Pierwsze opowiadanie, "Skradziony ładunek", opowiada krótką historię Ahmeda i Jina przed wydarzeniami z "Buntowniczki z pustyni". Drugie opowiadanie "Dziewczyna z morza" skupia się na wydarzeniach z przeszłości dotyczących matki Jina. Jest to chyba moje ulubione opowiadanie w tym zbiorze. Z łatwością wciągnęłam się w tą krótką historię i bardzo żałuję, że nie została ona przerobiona na bardziej obszerną formę. "Opowieść o bohaterze Attallahu i Księżniczce Hawie" jest trzecim z kolei opowiadaniem w "opowieściach z piasku i morza". Historia ta wyjęta jest wprost z świata wykreowanego przez Alwyn. Możemy częściowo zapoznać się z nią wraz z bohaterami w drugiej części trylogii, jednak dopiero tutaj poznajemy ją w całej krasie. Ostatnim, czwartym opowiadaniem jest "Dżin i uciekinierka". To również bardzo ciekawie napisana historia życia matki Amani. Mimo że czytelnik na tym etapie zna zakończenie tej historii, to nie zmienia to faktu, że nadal łamie ona serca. 
W skrócie - znajdziecie w tych czterech krótkich historiach praktycznie wszystko, za co pokochaliście ten świat i bohaterów, a nawet i więcej!


Oczywiście, nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała również o tym, że "Opowieści z piasku i morza" są przepięknie wydane. Grupa Wydawnictwa Poznańskiego zachwyca i zaskakuje mnie na każdym kroku. Co książka czy seria, to piękniejsze wydania. Ich książki nie tylko umilają mi czas, ale również są idealną ozdobą moich półek. W środku "Opowieści z piasku i morza" znajdziecie również mapę, pięknie zdobione strony, oryginalne ilustracje wykonane przez Paulinę Ciecholewską (Dixie Leota) oraz również wywiad z autorką. To naprawdę wyjątkowy zbiór dla każdego, kto pokochał Buntowniczkę, jak i również dla tych którzy jeszcze chcą się w niej zakochać. 


Za egzemplarz do recenzji dziękuję Czwartej Stronie / We need YA!
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)