Keylah Missen - Sekretnik współczesnej czarownicy

Witaj w świecie magii, dzięki której spełniają się marzenia!
Ludzie od zarania dziejów wykorzystują czary i zaklęcia, by wpływać na swoje zdrowie, powodzenie, piękno i dobrobyt. Magia stanowi sposób, w jaki nasza podświadomość może wejść w relację z energiami Ziemi i kosmosu, by ich siły nam sprzyjały.
źródłoMuza obiecuje, że Sekretnik współczesnej Czarownicy, to praktyczny i przystępnie napisany poradnik stosowania zaklęć i czarów. Jego zadaniem jest pomoc w odnalezieniu klucza do obudzenia w sobie własnej mocy i sprawienia by była ona możliwa do poskromienia.

Tytuł: Sekretnik współczesnej Czarownicy
Autor: Keylah Missen
Wydawnictwo: Muza

Sekretnik współczesnej Czarownicy przykuwa uwagę piękną, minimalistyczną okładką, która mieni się cudownymi kolorami. Księżyc zapowiada magiczny klimat, czy jednak wnętrze jest równie piękne?

Na pierwszy rzut oka w środku znajdziemy piękne wnętrze, powiedziałabym wręcz urocze. W środku jest mnóstwo czarnobiałych grafik, które dobrze komponują się w jedną całość, wygodne i przejrzyste tabele. Czcionka ma wygodny rozmiar, interlinia nie jest za duża, dzięki czemu czytanie go jest bardzo wygodne.

A tak całkiem serio w poradniku znajdziemy kilka słów na temat tego, że magia i czary nie tylko istnieją, co nas otaczają. Poznamy podstawowe pojęcia magiczne, takie jak: rytuał, czar, medytacja, czy zaklęcie. Dowiemy się więcej na temat energii, aur, czakr, samouzdrawiania i równowagi energetycznej, poznamy różnicę pomiędzy białą, a czarną magią i zgłębimy znaczenie kolorów.

To oczywiście nie wszystko, bo w poradniku znajdziemy również podstawowe symbole alchemiczne, w tym runy wikińskie, dokładnie rozrysowane i krótko omówione, podobnie jak symbole druidyczne, oczywiście w zestawieniu nie zabrakło również alfabetu kabalistycznego, czy omówienie wszystkich kart tarota.
Ponadto poznamy historię stworzenia świata i człowieka, autorka wymienia wszystkie bóstwa pogańskie i przy tym krótko je omawia, w zestawieniu znajdziemy zarówno bogów egipskich, jak i greckich. Oprócz tego dowiemy się jak uwierzyć i skontaktować się z dobrymi duchami.

Z racji tego, że to poradnik znajdziemy w nim również bardziej praktyczne informacje. Dowiemy się jak korzystać z wahadła, wybrać lub stworzyć athame. Poznamy metody tworzenia czarów oraz jak z pomocą charakterystyki godzin planetarnych wybrać odpowiedni moment na ich wykorzystanie. 

Autorka przedstawia również sposoby medytacji i kilka przydatnych rytuałów, które można wykonać na łonie natury, m.in. medytację pozwalająca poznać zwierzę totemiczne. W poradniku opisano również codzienny rytuał ochronny, czy te wspierające relacje rodzinne.

Podsumowując, Sekretnik współczesnej czarownicy, to ciekawa i nietuzinkowa pozycja na rynku. Pięknie wydany będzie stanowił prezent dla wszystkich zainteresowanych magią w naszym życiu. Jednak prawdziwie zainteresowani pewnie niewiele tam znajdą. Autorka w książce wspomina o tak bardzo wielu tematach, że nie ma możliwości omówienia ich w sposób  wyczerpujący.


Za egzemplarz dziękuję 
wydawnictwu


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)