"Królowa gwiazd" - Agnieszka Walczak - Chojecka

Po książki Agnieszki Walczak - Chojeckiej sięgam zawsze w ciemno. Wydarzenia ostatnich dni sprawiły jednak, że nie miałam okazji "wpaść" do księgarni i zakupić jej najnowszej powieści. Kiedy zatem ogłosiła konkurs, postanowiłam w nim wziąć udział, choć nie powiem, że robię to sporadycznie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się że... wygrałam. Ucieszyłam się, tym bardziej, że spędzałam wtedy czas z moim synkiem w szpitalu. Wiadomość o wygranej była dla mnie niczym "radosna nowina". Zapraszam Was zatem w podróż do słonecznej Malty.

Tytuł: "Królowa gwiazd"
 Autor: Agnieszka Walczak - Chojecka
Wydawnictwo: Edipresse

Cztery przyjaciółki od czasów studiów na Akademii Teatralnej są nierozłączne. Same siebie określają jako Drużyna Gwiazd. I choć tak naprawdę żadna z nich nie zrobiła oszałamiającej kariery aktorskiej, to ona wciąż im się marzy. Pewnego dnia postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszają na Maltę na Festiwal Filmowy, gdzie gościem honorowym ma być znany serbski reżyser. Młode aktoreczki chcą oczarować Zorana Mrvicia i dostać główną rolę w jego najnowszym filmie. Wszystko pięknie tylko główna rola jest jedna a one cztery.

Malwina jako jedyna ma niewielką rólkę w serialu, mieszka w niewielkiej kawalerce i jest bardzo związana z ojcem, który wychowywał ją sam po śmierci mamy. Klaudia prowadzi zajęcia teatralne w ośrodku kultury uwielbia nurkowanie i jest przy nadziei. Mirka (przez wszystkich zwana Miśką) ma nadopiekuńczą matkę, wiecznego pecha i wie jak to jest by upragniona rolę otrzymać za seks. Dominika nie pracuje, prowadzi dom mężowi, również aktorowi i opiekuje się jego chorym na autyzm bratem.
"Niełatwo było wdrapać się na szczyt, ale jeszcze trudniej na nim utrzymać. Uzależnienie od uznania, adrenalina związana z ulotnym poczuciem spełnienia były … doskonale znane."
Bohaterki lądują na Malcie i zaczynają swój wyścig z czasem, by  zauroczyć Zorana. Ten jednak ma swój plan w związku z pobytem na wyspie. I nie jest on do końca związany z najnowszym filmem. Ale przyjaciółki o tym nie wiedzą. A przebiegły reżyser wciąga je w swoją grę. Czy któraś z przyjaciółek zostanie tytułową "Królową Gwiazd"? Przez co przejdą bohaterki powieści? Czy wygra niezdrowa rywalizacja? A może siła przyjaźni okaże się silniejsza?

 Powiem szczerze, że "Królowa gwiazd" była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Pozytywnym oczywiście. Po "Sadze bałkańskiej" spodziewałam się książki o równie poważnej tematyce. Okazało się jednak, że jest to powieść z zupełnie innego gatunku. Jest lekka, przyjemna choć i ona zahacza oczywiście o tematykę bałkańską.

Historia opisana przez Agnieszkę Walczak - Chojecką, choć mało prawdopodobna,  wciąga. Już od pierwszych stron nie można się od niej oderwać. Wartka akcja sprawia, że czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń. Bohaterki mają bardzo dużo przygód. Każda z nich jest inna, ale każda ma cel - główna rola. Ich zachowania, cechy charakteru, sprawiają, że są one bardzo realnymi postaciami. Czytając tę powieść doszukiwałam się danych cech u swoich przyjaciółek. I w dużej mierze je odnalazłam.
"Wszystko jest przecież grą, cały świat to iluzja."
W okresie jesienno - zimowym niezły to chwyt marketingowy by zabrać czytelnika w ciepłe miejsce jakim jest Malta. Do tego pięknie opisy sprawiają, że chciałoby się spakować, wsiąść w samolot i ruszyć w ślad za bohaterkami "Królowej gwiazd". 

Jest to idealna powieść na długi zimowy wieczór. Jeden doskonale wystarczy na przeczytanie tej pozycji. Do tego dobra herbatka czy gorąca czekolada i można zanurzyć się w historię Dominiki, Miśki, Klaudii i Malwiny. Bo "Drużyna Gwiazd" ma wiele do zaoferowania od śmiechu przez zdziwienie aż po złość. Bo gama emocji generowana przez autorkę jest ogromna.

Polecam tę książkę jako doskonały prezent pod Choinkę. A Agnieszce Walczak - Chojeckiej gratuluję świetnej powieści. I oczywiście z niecierpliwością czekam już na kolejną.

 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)