Louisa May Alcott - Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieściDobiega końca drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nie objedliście się za mocno i teraz spędzacie czas na słodkim odpoczynku ładując baterie na ostatnie dni Nowego Roku. W taki dzień jak ten przychodzę do Was z recenzją wyjątkowego tomiku składającego się z siedmiu krótkich świątecznych historii autorstwa Louisy May Alcott.

Tytuł: Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści
Autor: Louisa May Alcott
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


Wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło w tym roku sprezentować żądnym świątecznych historii czytelnikom, zbiór opowiadań utrzymywanych w duchu Świąt Bożego Narodzenia. Autorką tego zbioru jest znana czytelnikom Louisa May Alcott, której najsławniejszą powieść „Małe kobietki” chyba nikomu nie muszę przedstawiać. W „Cudownym Bożym Narodzeniu i innych świątecznych opowieściach” możemy zapoznać się z siedmioma różnymi historiami.

Otwierającą tomik historią jest tytułowe „Cudowne Boże Narodzenie”, które stanowi bożonarodzeniowy wycinek z samych „Małych kobietek”. Ten utrzymany w świątecznym duchu, wycięty drugi rozdział stanowi miłe poruszenie czytelniczych wspomnień dotyczących tej klasycznej powieści. Pozostałe opowiadania są już odrębnymi historiami w całości poświęconych magii Świąt Bożego Narodzenia i sile dobroczynności. Są napisane w bardzo prosty i przystępny sposób, przez co nie trudne jest odgadnięcie ich przekazu.


Wszystkie historie zawarte w tym tomiku są piękne i wzruszające. Potrafią rozgrzać serca czytelnika niczym ciepła zimowa herbatka czy kakao. Czarują swoją magią i słodyczą niosąc równocześnie ze sobą ważne przesłania. Święta Bożego Narodzenia są takim wyjątkowym czasem, w którym nasze serca powinniśmy otwierać na bliźnich szerzej niż zazwyczaj. Powinniśmy pielęgnować relacje z naszymi bliskimi oraz wspierać słowem i uczynkiem nie tylko znane nam osoby, ale również obcych, potrzebujących. O tym właśnie przypominają nam opowiadania napisane przez Louisę May Alcott. Zawierają one w sobie esencję chrześcijańskich cnót oraz mówią o tym, żebyśmy szczególnie w Święta przejawiali pobożność, dobroczynność, wspierali innych. Historie te pokazują nam rzeczy, o których wiemy, jednak o których nieustannie musimy sobie przypominać – odnajdywanie radości w małych rzeczach oraz dostrzeganie dobra w innych ludziach.Na sam koniec muszę również wspomnieć o tym, jak pięknie książka ta została wydana. „Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści” jest malutkim dziełem sztuki. Mniejszy rozmiar książki, twarda oprawa, ilustracje oraz piękny projekt graficzny okładki sprawiają, z książką tą spędzimy wyjątkowo czas czerpiąc przyjemność z czytania, jak i samego podziwiania okładki. Oprócz tego, że książka wzbogaci Was duchowo, to jeszcze będzie mogła być piękną świąteczną dekoracją Waszej biblioteczki.   

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)