Stephen Hawking - Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania


Przed Wami książka, która jest pozycją zdecydowanie inną, niż dotychczas te, które miałam Wam przyjemność zaprezentować na łamach tego bloga. Mimo to, że jest to książka inna, to nie znaczy, że jest ona gorsza. Wręcz przeciwnie! To bardzo wartościowa pozycja, napisana przez wyjątkowego człowieka. Książka, o którą myślę Wasze biblioteczki powinny się w najbliższym czasie wzbogacić. Oto "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" Stephena Hawkinga. 

Tytuł: Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
Autor: Stephen Hawking
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


Przed śmiercią Stephen Hawking postanowił spróbować w krótki sposób odpowiedzieć na parę pytań dotyczących ludzkości. Takie tematy jak wiara, przyszłość, kosmos, rozwój i nauka stają się przedmiotem krótkiej, ale bardzo dogłębnej analizy prostego człowieka, który mimo choroby, która go dotknęła poświęcił się w pełni nauce. Mimo że autor niestety zmarł przed publikacją tej książki, to jednak dzięki pracy wielu osób udało się zredagować ten tekst i pokazać go światu. Tym samym możemy poznać przemyślenia na wiele bardzo ważnych tematów człowieka, który od lat jest inspiracją dla wielu ludzi na całej Ziemi.Nie bójcie się sięgać po tę książkę. Jest ona napisana takim językiem, że bez problemu będziecie mogli się z nią zapoznać.  Nie musicie również dużo wiedzieć o samym autorze, jak i o poprzednich jego książkach, ponieważ zostaje to powiedziane w tym tytule. Autor również pozwala nam poznać swoje motywacje, które skłoniły go do tego by spróbować odpowiedzieć na te wielkie pytania. Również pomagają w zrozumieniu tej kwestii przedmowa Eddie'go Redmayne'a, aktora, który w filnie "Teoria wszystkiego wcielił się w postać Stephena oraz wstęp Kip S. Thorna - bliskiego przyjaciela Stephena. 


W "Krótkich odpowiedziach na wielkie pytania" znajdziemy 10 pytań i 10 odpowiedzi na pytania nierozerwalnie związane z przyszłością ludzkości. Pytania te powinnyśmy zadawać i do tego również zachęca nas sam autor, który mimo że podejmuje próbę udzielenia na nie odpowiedzi, to tym samym stara się pobudzić czytelnika do własnych przemyśleń i wniosków. Chce wzbudzić w ludziach potrzebę dyskusji na ważne przyszłościowe tematy, które muszą być poruszane już teraz, bo jedynie tak ludzkość będzie mogła się rozwijać i iść do przodu. 

To wyjątkowa pozycja. I mimo tego, że liczy zaledwie 250 stron, to i tak potrafi poruszyć nasze umysły. Możemy z niektórymi kwestiami podniesionymi przez autora się zgadzać lub nie. Niektóre tematy mogą wywoływać w nas duże emocje, a niektóre nas nie obchodzić. Jednakże po to powinnyśmy prowadzić dyskusje i rozmowy, by móc wspólnie próbować znaleźć, jak najwłaściwsze odpowiedzi na wielkie pytania. Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka!


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)