"50tka dookoła świata" - Katarzyna Kozłowska"50tka dookoła świata" to pewna inspiracja do realizacji własnych marzeń bez względu na wiek. Mnie przekonała. A Ty dasz się skusić?

Tytuł: "50tka dookoła świata"
Autor: Katarzyna  Kozłowska
Wydawnictwo: Novea Res 

Katarzyna Kozłowska zaprasza nas w arcy ciekawą podróż, którą postanowiła odbyć "samotnie". Zwiedziła kawał świata. Odwiedziła trzy kontynenty, ponad trzydzieści różnej wielkości wysp. Przebyła pięćdziesiąt dziewięć tysięcy kilometrów, kilka stref czasowych i klimatycznych. 

Mnie opowieść Autorki wciągnęła niesamowicie. Sama bardzo lubię podróżować, ale od kiedy urodziły mi się dzieci, o podróże znacznie trudniej. I niby posiadanie potomstwa nie przeszkadza w podróżowaniu, to jest to już inny rodzaj turystyki.


Katarzyna Kozłowska opisuje swoje przygody rozpoczynając od Indonezji, przez Australię i Oceanię a na Ameryce Północnej kończąc. Biorąc pod uwagę, że autorka nie miała w planach podróży wysokobudżetowej i pobytów w hotelach, to opisane przez nią spotkania z tubylcami i ich obyczajami są rewelacyjne. Aż chce się pakować plecak i wyruszyć na spotkanie przygody.

Mi osobiście najbardziej do gustu przypadła wędrówka po najmniejszym kontynencie jakim jest Australia. Być może dlatego, że sama marzę o podróży do tego jakże ciekawego zakątka globu. Podobnie jak Katarzyna Kozłowska mam obawy przed tymi najbardziej jadowitymi zwierzętami zamieszkującymi Australię.  Razem z autorką przemierzałam Tasmanię, wspinałam się z nią na jej szczyty, odwiedziłam ogród botaniczny i karmiłam kangury.


"50tka dookoła świata" pokazuje nie tylko przyrodę, krajobraz, ale także ludzi, których spotyka na swojej drodze. Podróżowała przez pięć miesięcy. A swoje spostrzeżenia, uwagi przekazuje nam w tej oto książce.

Być może jak moje dzieciaczki troszkę podrosną, a ja skończę swoją 50tkę, również wybiorę się w podróż dookoła świata. Niektóre rejony opisywane przez Katarzynę Kozłowską pominę, bo już miałam okazję je odwiedzić, ale w niektóre zabiorę ze sobą tę powieść, aby służyła mi jako przewodnik.

Zapraszam Was do "wędrówki" wraz z tytułową 50tką. Niech Wasza podróż okaże się równie ciekawa i inspirująca, co moja. Niech zachęci Was do działania i spełniania swoich marzeń.

Za możliwość podzielenia się swoją opinią dziękuję wydawnictwu:
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)