SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARKIEM STELAREM


Marek Stelar, dla całej Polski, dla mniej licznych Maciek, to jeden z moich ulubionych regionalnych autorów i jeden z lepszych polskich pisarzy kryminalnych. Wyróżnia go świetny warsztat, który cały czas doskonali, ale przede wszystkim coś co bardzo sobie cenię - research. U tego autora policjant nie prowadzi śledztwa, a oskarżony składa wyjaśnienia, wszystko jest przemyślane, bohaterowie są wyraziści, a od książki trudno się oderwać.

Wczoraj, 08 maja z okazji dnia bibliotekarza, w bibliotece w moich ukochanych Policach odbyło się spotkanie z Markiem Stelarem, autorem aż 7 książek i kilku nagrodzonych opowiadań. Jesteście ciekawi czego dotyczyło spotkanie?Spotkanie dotyczyło głównie najnowszej pozycji autora "Blasku", który już błyszczy mimo, że do premiery pozostało jeszcze kilka dni. Autor opowiedział trochę o jednej z głównych bohaterek prawniczce Agacie Prażmowskiej, wspomniał również o Krugłym, ale zdradził również, że jeżeli ktoś nie będzie pomijał dialogów uzyska odpowiedź na pytanie: Czy Suder powróci? Zamierzam więc bardzo uważnie przeczytać "Blask"!

Podczas spotkania Stelar powiedział kilka słów na temat swojego chwilowego powrotu do Videografu, o różnicach we współpracy z dużym i małym wydawnictwem, ale przede wszystkim zdradził, iż już niebawem spod jego pióra wyjdzie trylogia szpiegowska, w której bardzo dużo będzie akcji. Nie mogę się już doczekać!

Dużo czasu podczas spotkania autor jak zwykle poświęcił na opowiadanie o tym w jaki sposób przygotowuje się do pisania, przede wszystkim o wspomnianym przeze mnie researchu. Stelar, że tak powiem to profesjonalny kryminalista. Nie boi się szukać konsultantów wśród policjantów, adwokatów, sędziów, czy lekarzy, poszukuje ich wszędzie by jego powieści miały odpowiednią jakość i nie były totalnie odrealnione. Właśnie to w nim cenię. 

Tak na marginesie, spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, biblioteka w Policach jak zwykle spisała się na medal.


Selfik z autorem nr 2. Widzicie ten uśmiech? Maciek zdradził mi coś ciekawego na temat Prażmowskiej i współpracy z wydawnictwami ;) A tak poważnie, jeżeli Stelar nawiedzi Wasze miasto zapraszam na spotkanie z nim. To nie tylko świetny kryminalista...znaczy autor kryminałów, ale również przesympatyczny człowiek, którego warto poznać.

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)