"Kuracja dla serca" - Agnieszka Szacka

"Kuracja dla serca" to porywająca opowieść o miłości w dojrzałym wieku. Daje nadzieję tym, którzy ją stracili. Pokazuje, że w każdym wieku można się zakochać. Polecam.

Tytuł: "Kuracja dla serca"
Autor: Agnieszka Szacka
Wydawnictwo: W.A.B.

Renata jest nauczycielką języka polskiego w jednej z warszawskich szkół. Obecnie przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. I właśnie wybiera się do Nałęczowa do sanatorium.

Tam poznaje niewielką grupkę ludzi - typowych kuracjuszy nastawionych na poznanie tej drugiej połówki. Renata natomiast marzy o podreperowaniu zdrowia swojego serca. Początkowo bardzo jest zdziwiona podejściem kuracjuszy do "sanatorium".

Na pierwszym spotkaniu pojawia się Paweł - były kardiochirurg transplantolog, który wszystkim wydaje się bufonem. Jest też jak na swój wiek bardzo przystojny. O randce z nim marzy niemal każda kuracjuszka. Panie prześcigają się w zrobieniu wrażenia na doktorze i poderwaniu go. On jednak nie zwraca na to towarzystwo uwagi.
"Po mojemu to ty powinnaś do niego uderzać, ty jedna miałabyś szanse…I taka kobieta jest mu potrzebna. Na tyłeczek, nawet fajny, nie poleci."
Renata początkowo jest zniesmaczona zachowaniem Pawła w stosunku do personelu i innych kuracjuszy. Jednak z czasem, kiedy bliżej poznaje kardiochirurga - zakochuje się w nim niczym nastolatka. Czy ta miłość ma sens? Czy Paweł odwzajemni uczucia Renaty? Co się stanie po zakończeniu turnusu?

Agnieszka Szacka zaskoczyła nie tyle tematyką powieści, co śmiałością w opisach. Bo czy pani po pięćdziesiątce może uprawiać zwariowany seks? Czy miłość w tym wieku może przybierać formę inną niż platoniczna? 

Autorka "Kuracji dla serca" pokazuje co tak na prawdę dzieje się na turnusach. Wiadomo, że nie należy generalizować, ale każdy z nas wie, że sytuacje opisane w powieści zdarzają się niejednokrotnie.

Lekka i przyjemna lektura na jeden wieczór. Gorąco polecam by choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, nieco pośmiać, nieco poirytować, a przede wszystkim naładować pozytywną energią płynącą z lektury.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)