"Powiedz tak" - Anna Szafrańska


Jest na rynku polskim wiele książek wielu autorów. Jest wśród nich kilka, po które mogę sięgnąć z zamkniętymi oczami i wiem, że się nigdy nie zawiodę. Wśród nich są powieści Anny Szafrańskiej. Dziś zapraszam Was do sięgnięcia po jej najnowszą książkę "Powiedz tak!"

Tytuł: "Powiedz tak!"
Autor: Anna Szafrańska
Wydawnictwo: Novea Res

"Powiedz tak!" to drugi tom cyklu "Właśnie tak!". Poznajemy w niej "nową" Stefanię. Okazuje się, że dziewczyna, którą poznaliśmy w pierwszej części stała się dojrzałą kobietą odpowiedzialną za siebie i swoją nową rodzinę. Wydawać by się mogło, że jej życie z Michałem (Panem wszystko-mi-wolno) jest sielanką, że w końcu po wielu perypetiach znalazła swoje niebo na Ziemi.
"Ten człowiek zostanie świętym. Akceptował taką bombę emocjonalną, jaką byłam od początku naszej znajomości. I nic nie wskazywało na to, żebym w najbliższym czasie się zmieniła."
Nie tylko Michał zaakceptował swoją wybrankę w stu procentach. Również jego córeczka Melania pokochała Stefcię całym sercem. Bohaterowie powieści "Powiedz tak!" mają w planach powiedzieć sobie tak na ślubnym kobiercu. Kiedy ta wiadomość ujrzy jednak światło dzienne pojawią się kolejne zmory z przeszłości. Pojawi się również brak akceptacji ze strony rodziny Michała. A jego była żona nagle przypomina sobie, że miała męża i córkę.

Jak potoczą się losy Stefci i Michała? Czy oboje znajdą w sobie dość siły by walczyć z przeciwnościami losu? A może Stefania znów weźmie nogi za pas i ucieknie zaczynać swoje życie od początku? Na te i jeszcze wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w powieści Anny Szafrańskiej.
"Pamiętaj, Stefi. Pierś do przodu i prujemy przez życie. Nie unikniemy porażek, poczucia straty, zdrady czy błędów. bylebyśmy się na nich uczyli. To oznacza człowieczeństwo."
Powieść Anny Szafrańskiej wzbudza wiele emocji, daje wiele do myślenia. Pokazuje bardzo różne postawy. nie ma tu bohaterów i sytuacji czysto czarno-białych. Na każde wydarzenie czytelnik może spojrzeć swoim okiem i ocenić postępowanie bohaterów.

Ja pokochałam Stefi już w pierwszej części. Pokochałam za jej ciepło, otwartość, zagubienie i chyba najbardziej za cięty język. I choć w drugiej części nieco spokorniała, to i tak jest dla mnie kimś.

Dla mnie powieść "Powiedz tak!" ma osobiste znaczenie. Odnalazłam w niej wiele sytuacji adekwatnych do mojego życia. Dała mi ona wiele do myślenia. Nie pozostanie ona na pewno jedną z wielu powieści o których szybko zapomnę. Myślę, że będę do niej często powracać.
"Dopiero teraz zrozumiałam, ile znaczy słowo "dom". To nie ściany, podłoga, dach, okna... To ludzie. Oni tworzą dom. Ich miłość, opieka, wsparcie w radosnych i smutnych chwilach. Dom to rodzina. I ja ją miałam."
"Powiedz tak!" pochłonęłam w dwa wieczory pomimo jej objętości. Czyta się ją bardzo przyjemnie, choć nie jest to książka pozbawiona przesłania. Pomimo poruszanych w niej jednak wielu trudnych tematów, jest wiele momentów w których można się pośmiać.

Polecam całą serię "Właśnie tak!" jako letnią obowiązkową lekturę. Wieczory mamy długie, więc można spokojnie zasiąść w wygodnym fotelu czy leżaku i przenieść się do Drzewnicy, gdzie toczy się akcja powieści.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu:

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)