"Niewierna" - Anna Fiałkowska - Niewiadomska

Czy zwykłe przypadkowe spotkanie może odmienić życie dwóch małżeństw? Chcesz się przekonać? Sięgnij koniecznie po "Niewierną" Anny Fiałkowskiej - Niewiadomskiej.

Tytuł: "Niewierna"
Autor: Anna Fiałkowska Niewiadomska
Wydawnictwo: Replika

Amelia Widomska prowadzi z mężem firmę. Dodatkowo spełnia się jej marzenie i jej powieść zostaje wydana. Mało tego - staje się bestselerem.  Amelia jest kochającą i przykładną żoną. Jej mąż Artur jednak całkowicie poświęca się pracy i nie do końca potrafi wesprzeć ją w kampanii promocyjnej książki. Amelia czuje się niezrozumiana i osamotniona.

Piotr Kownacki przeżywa właśnie swoje pięć minut na scenie. Jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Pracował ciężko na swoją pozycję. Spełnia się nie tylko na wielkim ekranie, ale również na deskach teatru. Często wyjeżdża ze spektaklami oraz w plenery filmowe. Sławy Piotra nie może znieść jego żona - Renata aktorka ze słabym dorobkiem zawodowym. Wydaje się być zazdrosna o sukcesy męża. Każda ich rozmowa kończy się kłótnią.

Pewnego zimowego dnia Piotr w centrum handlowym wpada na Amelię. Zafascynowany jej osobowością trafia na jej spotkanie autorskie. Pod wpływem chwili kupuje jej powieść, którą pochłania jeszcze tego samego wieczoru. Kilka dni później znów wpadają na siebie. Kolejne spotkanie odbywa się po premierze najnowszego spektaklu, w którym jedną z głównych ról odgrywa Piotr. Od słowa do słowa Amelia i Piotr umawiają się na wymianę autografów przy kawie następnego dnia.
„To, co czujemy, nie zawsze jest tym samym, co – jak sądzimy – powinniśmy czuć”.
Pomiędzy Amelią i Piotrem dochodzi do ich wzajemnej fascynacji. Jednak oboje pozostają w związkach małżeńskich. Czu rodzące się między nimi uczucie ma sens? Jak sobie poradzą z opinią publiczną i co tak naprawdę wydarzy się w życiu Amelii i Piotra?

"Niewierna" jest pierwszą częścią cyklu Siostrzane dusze. Książkę czyta się tak szybko, że kartka za kartką i nagle okazuje się, że to już koniec. Powieść jest z tych, co się czytają po prostu same. Wystarczyło zaledwie kilkadziesiąt minut i po nieznanej lekturze nie zostało śladu.

Akcja powieści toczy się bardzo szybko, następujące po sobie zwroty akcji powodowały tylko szybsze czytanie. Bohaterowie są niczym  nasi sąsiedzi, których dobrze znamy i z którymi chętnie spędzamy czas.

Leki styl i łatwe pióro powodują, że "Niewierną" czyta się naprawdę z wielką przyjemnością, a losy bohaterów są bardzo wciągające. Polecam powieść Anny Fiałkowskiej - Niewiadomskiej z czystym sumieniem. A sama z niecierpliwością będę wypatrywała kolejnych tomów.

Za możliwość podzielenia się z Wami opinią dziękuję wydawnictwu:
 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)